Karaburun Bahçe Toprağı Dolgu Çalışması

Karaburun Bahçe Toprağı Dolgu Çalışması

Bahçe Toprağı Dolgu Çalışma Çeşitleri Nelerdir?

 

Bahçe toprağı dolgu çalışma çeşitlerini, Taraçalandırma, yamaç bahçe dolgusu, duvarlı bahçe ve doğal bahçe dolguları olarak adlandırırız. Karaburun bahçe toprağı dolgu çeşitleri kapsamında eğilimli arazilerde ise istinat duvarı ile dolgu uygulama tekniğini benimsiyoruz.

Tüm bu teknikler toprak yapısı, zemin ve eğim gibi detayları değişkenlik gösteren arazi alalarında uzun ömürlü ve sağlıklı dolgu çalışmalarını gerçekleştirmek amacıyla kullandığımız işlemlerdir.

Örneğin, düz bir alan üzerinde gerekli tasarım modelini vermek için kazma, çerçeveleme, çimlendirme ve çok yılık veya mevsimlik bitkilerin ekimini yapma gibi aşamalar gerçekleştirilebilmektedir. Eğimli arazide bahçe toprağı dolgu çalışmaları için ise verimli toprak ile dolgu yapılıp, toprağı sıkıca tutacak köklere sahip bikriler ile peyzaj yapılmalıdır. Bizler, eğimli alanlarda toprak formunu koruyarak, istinat duvarı ile kademeli bir bahçe toprağı dolgu çalışması gerçekleştirerek, uzun ömürlü kullanım avantajını ve güvenliği sunuyoruz.

Öne Çıkarılanlar

Karaburun Kazı

Hafriyat Kazı Çalışmaları

Karaburun Yıkım

Yıkım ve hafriyat temizleme işlemlerinin uzman kadrolar tarafından yapılması çok

Karaburun Hafriyat

Kazı yapılacak sahanın jeolojik yapısının incelenmesi ve malzemenin taşınacağı mesafenin

Karaburun Bahçe Toprağı Dolgu Çalışması

Bahçe Toprağı Dolgu Çalışma Çeşitleri Nelerdir?

Yorumlar